Musím přiznat, že v mé n

Musím přiznat, že v mé nově založené zahradě je hodně škůdců.
Mám k nim zenový přístup a čekám, až za nimi přitáhnou predátoři a nastolí se rovnováha. Zatím tedy jen sčítám ztráty.
Myslela jsem, že nejhorší jsou slimáci. Je fakt, že toho sežrali opravdu hodně. Většinou úplně do mrtě, nenechali ani stébélko.
Ukazuje se ale, že dvě srnčata a prasátko strčí slimáky v pohodě do kapsy.
Nově založená jahodiště jsou ojezená právě tak, abych koukala jen na smutné pahýlky listů. Není bez zajímavosti, že zatímco jahody získané zdarma od kamarádky většinou přežily, sadba nakoupená za drahé peníze nikoliv. Platí přímá úměra, že čím je odrůda dražší, tím víc chutná srnkám. Absolutním vítězem se stala odrůda „eternal love“, jejíž exemplář v ceně 80 kč zmizel, aniž by stačil zaplodit jedinou jahůdku.
I maliny, ostružiny, malinoostružiny a rybízy jsou ožrané. Stonky statečně drží, ale nevím nevím, jak to bez listů zvládnou.
Borůvky zmizely úplně. A kořínky vyrýpalo prasátko.
O škodách na květinách už se mi ani nechce psát. Něco je snězené, něco vyrýpané. Případně zválené. Dneska jsem zjistila, že tkanička zahájila i sklizeň brambor. No, mohlo to ještě počkat……
Ale!
Dneska jsem se stavila v zahradnictví a měli tam slevu na leccos!
A už je to zasazený! A v prázdných jamkách je zasetá svazenka….. Tak snad se zahrada zase zazelená a rozveselí barvami..…

Příspěvek byl publikován v rubrice Zahrada a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *