Bez ohledu na momentální stav duše

Bez ohledu na momentální stav duše i těla (mizerný) je potřeba sklízet úrodu. Práce šlechtí a třeba se mi udělá líp.

Z tohoto pohledu se zdá, že je dobře, že v zahradě sklízeli především slimáci, dále pak srnčata a tkanička.

Na nás toho moc nezbylo. Nicméně už o prázdninách jsme měli několikrát domácí brambory s domácím česnekem, takže mise – víc brambor sklidit, než zasadit – byla splněna. Vo fous, ale klaplo to.
Teď došlo na sklizeň brambor ze záhonu podél cesty.
Neměla jsem žádný přehnaný očekávání – sázela jsem tam o něco později a než začala bramborám růst nať, obsadili záhon slimáci a co zelenýho vykouklo ze slámy, to hned snědli…. A bez fotosyntézy moc velká úroda nebude….
Ale optimisticky jsem si připravila kbelíček.
Po pár prvních kopnutích motykou bylo jasný, že NIC je prostě NIC.
Ale několik brambůrek o průměru ne větším než 2 cm jsem nakonec sklidila. Tak na oběd pro dva. Kdyby teda neměli moc velkej hlad. A kdyby k nim byla vydatná příloha…..
Přesypala jsem to z kbelíku do pytlíčku od záhonový fólie, vypadalo to trochu optimističtěji.
Tu fólii jsem začala pokládat a sázet do ní jahodníky. Protože jahody v záhonu z hnoje a slámy rostly moc pěkně. Ne že by nějak extra plodily, to ne, ale listí měly hezký. Než ho ožrala srnčata….
Tkanička, která v zahradě pracuje moc ráda, přiskotačila a začala pomáhat. To, co jsem zasadila, hned vytáhla a pro jistotu sežrala.
Tak takhle teda ne! Sice těch sazenic mám fakt hodně (rozhodně násobně více, než bylo jahod), ale takovýhle koloběh života si nepředstavuju!
Tkaničku jsem vypeskovala a vrátila jsem se k sázení.
Tkanička odtančila opodál, objevila pytlík s hrstkou posledních domácích brambor – a všechno to sežrala.
Tolik ke sklizni.
že mi není lépe ani po těle (bolavý záda), ani na duši (ke všem trablům ještě totální zahradnický neúspěch), to jistě netřeba dodávat.…

Příspěvek byl publikován v rubrice Zahrada a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *