V sobotu jsme káceli souše

V sobotu jsme káceli souše na tatrách. Jakožto nemohoucí osobě mi bylo svěřeno hlídání zvířat a dětí, protože ty suchý stromy se musely kácet přímo do alcatrazu a to bylo dost nebezpečný.

Tak jsem strávila dopoledne nicneděláním a pozorováním toho, čím se ta moje čeládka obvykle zabývá.
A bylo to dost zajímavý.
Kráva růženka a malá matylda se celou dobu pásly.
Selinka s kačenkou také. Bivoj, boris, kvído a tonda si ryli pod dubama a hledali žaludy.
Esmeralda si hrála s ovcema. Normálně je honila po louce, sháněla je pěkně do houfu a zase je rozdělovala. Ovce na ni hraně útočily a bylo kolem toho spousta běhání, otoček, poskakování a tak. To musím jednou zkusit natočit. Pastevecký prasátko!
Nejlepší byla ale tkanička s kikinkem.
Nejdřív se pásli.
Ale pak šla tkanička budovat kanál dunaj-odra-labe. To je takový velký prasátkovský projekt, který je zaměstnává už několik let a jehož výsledkem je zatím soustava tůní, kališť a také nějaké zkusmé vrty.
Kikinek se držel u tkaničky, protože byl zjevně nesvůj z toho, že všude kolem je tolik zvířat a že nemůže zalézt do svého houští na tatrách a odpočívat. Jenže nechápal, co to ta ségra pořád dělá? Proč se rejpe v zemi? No ale co už, rozhodl se jí pomáhat a začal hrabat nožičkou….. Moc mu to nešlo, je to tam samej kořen. Ale tkanička si všimla, že brácha má problém, tak mu šla pomoct a moc pěkně se jim to dařilo…. Kus kanálu je hotový! A stavěl ho srneček! Kdo z vás to má?
Jo, pokud v tom nevidíte ty děti, který jsem měla hlídat, tak ty jsem mazaně zabavila.
Stavěly oplůtek u tater, aby se nikdo nemohl vrátit z louky do nebezpečný oblasti. Sice byly skoro v dosahu padajících stromůl a větví, ale nikomu se nic nestalo.

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní zvířata a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *